Egymillió biztosítatlan lakás ázik!
**Vihar, villámlás és felhőszakadás – biztosítással kezelhető?**Az elmúlt napok rendkívül csapadékos időjárása kapcsán jó ha tudjuk mire fizetnek a lakásbiztosítási szerződések. A Biztosítás.HU internetes portál összegyűjtötte, mire kell most figyelniük a lakástulajdonosoknak, azonban arra is felhívta a figyelmet, hogy nagyon sok lakóingatlan még ma is biztosítás nélküli Magyarországon.
2017.11.07
Az elmúlt napok rendkívül csapadékos időjárása kapcsán jó ha tudjuk mire fizetnek a lakásbiztosítási szerződések. A Biztosítás.HU internetes portál összegyűjtötte, mire kell most figyelniük a lakástulajdonosoknak, azonban arra is felhívta a figyelmet, hogy nagyon sok lakóingatlan még ma is biztosítás nélküli Magyarországon.
Elázott falak, elázott ingóságok, megbontott tetők, beömlő vizek, gombásodás, penészesedés…ezek a leggyakoribb igények amivel az ügyfelek biztosítóikhoz fordulnak a mostanihoz hasonló időjárási eseményeket követően. A vihar és a felhőszakadás károk okozta fenti események kapcsán jó ha tudjuk az alábbiakat.
Hasonlítsa össze partnereink lakásbiztosítási ajánlatait kalkulátorunkkal!
FELHŐSZAKADÁSNAK azt tekintjük, amikor a rövid időn belül leeső nagy mennyiségű és a talajszinten áramló csapadékvíz elönti az épületeket. Ilyenkor a biztosítók - kevés kivételtől letekintve - megtérítik az épületekben és az ingóságokban keletkező károkat.
VIHARNAK általában az 54 km/h-nál nagyobb sebességű szél által okozott károkat tekintjük. Ide tartozik az is, ha a vihar által megbontott tetőfedésen keresztül, a viharral együtt járó csapadék miatt beázások is keletkeznek, illetve ha a vihar által ledöntött vagy elsodort tárgyak károkat okoznak.
Mindkét esetben a legfontosabb az azonnali kármentés és a további károsodások megelőzése (pl. ideiglenes fóliás tetőfedés), illetve a károk 48 órán belüli bejelentése a biztosítótársaságoknak, akik általában 5 napon belül szemlézik meg a károkat. Ritkán, de az is előfordul, hogy tömeges kárbejelentés és az ott keletkezett kisebb összegű károk esetén a biztosító szakembere nem is jön ki, hanem csak telefonon kell vele egyeztetni a kártérítés (maximum néhány tízezer forintos) összegéről.
TILOS azonban a károsodott vagyontárgyakat (pl. az összetört tetőcserepeket) kidobni. Ezeket ugyanis a kárszakértőnek meg kell tudnia szemlézni. Összességében elmondható, hogy a biztosítók ezekben a „hagyományos” biztosítási káreseményekben jól teljesítenek, és a biztosítással rendelkező lakó
ingatlanok esetében - az esetek nagy számában - az ügyfelek megelégedésére gyorsan és korrekt módon rendezik a keletkezett károkat.
A Biztosítás.HU szerint nem szabad azonban megfeledkezni arról, hogy ezen biztosított lakások mellett, még több mint 1,2 millió lakóingatlan van még ma is biztosítás nélkül Magyarországon. Ezen ingatlanok tulajdonosai - a tegnapihoz hasonló rendkívüli időjárási eseményeket követően – továbbra is az államtól várják bekövetkező káraik megtérítését.